Ofise Eşya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Ofise eşya, çok küçük bir alan dahi doğru eşya seçimi ile gayet ferah bir çalışma mekanına dönüşebilir. Önemli olan ofislerin çalışma performansını olumsuz etkilemeyecek, motivasyonu güçlendiren ve ferah bir mekan oluşturan eşyaların tercih edilmesidir.

Zor gibi görünse de aslında böyle bir ofis ortamı oluşturmak çok kolay. Mutlaka bir dekorasyon uzmanı ya da iç mimardan yardım almanız gerekmiyor. Ayrıca ofis eşyalarını seçerken işlevsel yönlerini de düşünmeniz lazım. Her açıdan ideal ürün modellerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Size yardımcı olacağını umduğumuz ipuçlarını aktarıyoruz.

homepage-product-office-space

 Ofis Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçük bir ofise sahipseniz çalışma masalarının açık renk olması gerekiyor. Mekan büyüklüğü sorunu yaşamıyorsanız ve olabildiğince resmi bir ortam yaratmak niyetindeyseniz bu durumda koyu renkli çalışma masaları size daha uygun olacaktır. Çok küçük çalışma masaları iş motivasyonunu ciddi düzeyde düşürüyor. Ancak gereğinden fazla geniş masalar da mekanı daraltacaktır.

Ofis Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma sandalyesi seçiminde önceliğiniz çalışanların sağlığı olmalı. Omurga desteği sağlayan kavisli yaslanma alanına sahip sandalyeler, personelin bel ve sırt ağrıları yaşamasını önler. Bu sayede iş motivasyonları da düşmeyecektir. Sandalyelerin boyunun ayarlanabilir olmasına dikkat edin.

Ofis Dolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis dolapları mutlaka ihtiyaca yönelik olarak tercih edilmeli. Öncelikle çok fazla belge ve dosya kullanılan ofisler için bol miktarda depolama alanı sunan ofis dolapları kaçınılmaz olur. Bu bilgiyi hafife almayın. Zamanla muhafaza edilmesi gereken belgeler çoğalır ve tüm belgeleriniz birbirine girebilir. Düzenli bir belge muhafazası için ofis dolaplarının buna elverişli bir tasarıma sahip olması şart! Bol miktarda çekmecesi olan modellere pek ihtiyaç olmaz. Bir ya da iki çekmece yeterli olacaktır çünkü çekmeceler ofislerde pek kullanılmaz.

Diğer Ofis Eşyalarını Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm bu mobilyaların dışında ofislerde mutlaka mevcut olması gereken farklı eşyalar da var. Örneğin askı en önemli ofis eşyalarından biridir. Özellikle kış aylarında kalın mont ve ceketlerin ofis içerisinde gerekli bir yer kaplamaması için askılar önem taşır.

İLETİŞİM ;

0850 480 11 66

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.